تغییر تعرفه اشتراک سالیانه ایران اسمارت محصول جدید ضد سرقت خودرو VT-08 و VT03 محصولات جدید اسمارتک در فروشگاه ایران اسمارت رفع اختلال اخیر سامانه GPS در تهران

بهترین جا برای نصب ردیاب خودرو کجاست؟

نصب ردیاب خودرو، خدمات پس از فروش و پشتیبانی بعد از جستجو و انتخاب بهترین ردیاب خودرو از بین شرکت های مختلف در اولویت بعدی قرار دارد. شاید برای برخی از افراد محل نصب ردیاب خودرو زیاد مهم نباشد ولی شرکت معتبر ایران اسمارت به شما عزیزان یادآوری می کند که تصمیم گیری در مورد بهترین جا برای نصب ردیاب خودرو، لازم و حیاتی است. از آنجا که اکثر انواع ردیاب های خودرو در برابر هوا مقاوم هستند، می توان آنها را در هر جای خودرو، داخل و یا خارج نصب کرد.

 

بسیار مهم است ردیاب ماشین در جایی نصب شود که بتواند کارایی و قدرت دهی سیگنال ردیاب را افزایش دهد و در برابر شرایط محیطی به دستگاه آسیبی نرساند.

 

شاید شما کاربر عزیز مایل به پیگیری رفت و آمد همسر، فرزند و کارمندان شرکت خود و یا حتی نگران سرقت خودروی خود باشید در هر صورت، خرید یک دستگاه ردیاب ارزان قیمت و مناسب می تواند کلید و راه حل مشکل شما باشد. فراموش نکنید در هنگام انتخاب و خرید ردیاب خودرو، ردیابی را انتخاب کنید که دارای گارانتی، خدمات نصب و پشتیبانی باشد. اکثر شرکتهای معتبر و عرضه کننده ردیاب خودرو در بازار رقابتی امروز، دارای خدمات تعویض قطعات و حتی تعویض دستگاه هستند بنابراین اگر ردیاب شما دچار مشکل گردید و یا در اثر ضربه و موارد دیگر دچار اختلال شد، می توانید براحتی از این خدمات بهره ببرید.

محل نصب ردیاب خودرو

محل نصب ردیاب خودرو با توجه به نوع دستگاه متفاوت است اما به طور کلی می توانید چندین قسمت از ماشین را برای نصب دستگاه ردیاب خودرو در نظر بگیرید. به طور کلی دستگاه ردیاب خودرو  به دو ردیاب آهنربایی و ردیاب سیمی تقسیم می شوند. ردیاب های آهنربایی کاملا قابل حمل هستند و باتری داخل آنها قابلیت شارژ شدن دارد. ردیاب های سیمی به سیمکشی نیاز دارند و برق دستگاه خود را از باتری خودرو تامین می کنند.

 

دقت در اتصال سیم‌ها و تجهیزات جانبی در هنگام نصب ردیاب های سیمی باعث تضمین عملکرد دستگاه و استفاده بلند مدت از آن با خیالی آسوده می شود. فراموش نکنید که بی احتیاطی در سیم کشی‌ها و عدم داشتن آگاهی لازم نسبت به مدارهای داخلی خودرو ممکن است ‌باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی و ایجاد هزینه‌های اضافی گردد.

 

محل نصب ردیاب خودرو باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟

 

مخفی بودن و سهولت به دسترسی از دو ویژگی مهم محل نصب ردیاب خودرو به شمار می رود. ردیاب خودرو باید به صورت مخفی در داخل و یا خارج ماشین نصب شود تا سارقان نتوانند به سرعت و آسانی آن را پیدا کنند. یکی دیگر از جنبه های در نظر گرفتن نصب ردیاب خودرو، سهولت دسترسی به ردیاب می باشد. در ردیاب های آهن ربایی لازم است باتری داخل دستگاه هر چند وقت یکبار جایگزین و یا شارژ شود بنابراین بهتر است ردیاب خودرو در یک مکان غیر قابل دسترس نصب نشود.

 

محل نصب ردیاب خودرو

 

با توجه به نوع ردیاب خودرو بهتر است قبل از تماس با نصاب از محل نصب ردیاب مطمئن شوید و سپس اقدام به نصب و سیم کشی ردیاب کنید.

 

زیر داشبورد فرمان خودرو

 

داشبورد ماشین، یکی از مکان های رایج و مناسب برای نصب ردیاب خودرو است. معمولا متخصصین نصب به علت سادگی در برقراری اتصال بین برق خودرو و ردیاب، داشبورد خودرو را پیشنهاد می دهند. با توجه به اینکه بیشترین سیمکشی خودرو زیر داشبورد ماشین است قسمت زیر فرمان ماشین می تواند محلی مناسب برای نصب ردیاب خودرو باشد.

 

زیر سپر جلو و عقب خودرو

 

متخصصین نصب ردیاب، فضای زیر سپر جلو و عقب خودرو را برای نصب ردیاب بسیار مناسب می دانند. در این مورد لازم است به آرامی سپر جلو یا عقب ماشین را در بیاورید و ردیاب مورد نظر در داخل آن نصب کنید. البته نصب ردیاب در زیر سپر به مدل، شکل ظاهری و نوع ساخت بدنه خودرو نیز بستگی دارد. درضمن اگر ردیاب انتخابی شما از نوع ردیاب های آهنربایی و قابل حمل است به دلیل کوچکی می توانید آنها را براحتی در زیر سپر جاساز کنید.  

 

پشت و زیر صندلی خودرو

 

پشت و زیر صندلی خودرو از دیگر مکان های مناسب برای نصب ردیاب های سیمی می باشد اما لازم است تا سیم کشی آن از کف خودرو انجام شود. البته این مکان برای قرار دادن ردیاب های آهن ربایی توصیه نمی شود زیرا به احتمال زیاد با آنتن دهی ضعیف دستگاه مواجه خواهید شد.

 

داخل چراغ ترمز ماشین

 

داخل چراغ ترمز نیز می تواند محل امنی برای نصب ردیاب خودرو باشد. از آنجا نصب ردیاب در داخل چراغ ترمز ماشین باید به طور کاملا ظریفانه انجام شود، بهتر است ازا فراد متخصص کمک بگیرید. بیرون آوردن چراغ ترمز و سیمکشی ردیاب در داخل آن به مهارت زیادی احتیاج دارد و کار هر کسی نیست.