تغییر تعرفه اشتراک سالیانه ایران اسمارت محصول جدید ضد سرقت خودرو VT08 و VT03 محصولات جدید اسمارتک در فروشگاه ایران اسمارت رفع اختلال اخیر سامانه GPS در تهران

ردیاب شخصی چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه های نظارتی جی پی اس مانند ردیاب شخص، امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی به نقطه ای رسیده اند که کوچک، مقرون به صرفه، قابل حمل و دارای کاربری آسان برای استفاده هستند.

ردیاب شخص یک دستگاه الکترونیکی است که با دریافت سیگنال های ماهواره های جی پی اس موقعیت خود را بصورت طول و عرض جغرافیایی محاسبه می کند. عملکرد ردیاب شخصی بصورت کلی مشابه ردیاب خودرو می باشد با این تفاوت که ردیاب شخصی در ابعاد کوچکتر وجود دارد و قابلیت حمل در جیب یا کیف شخص را دارد.

ردیاب اشخاص

 عملکرد ردیاب های شخص کاملا ساده است و هزینه بالایی هم ندارند. در هر زمان که نیاز به دانستن موقعیت مکانی دارید، فقط هزینه یک پیامک را می دهید. برای استفاده از ردیاب شخص، شما نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ ندارید و کافیست یک تلفن هوشمند داشته باشید .این محصول کوچک، قابل استفاده برای کودکان، دانش آموزان، سالمندان، کارکنان و بازاریان و بسیاری افراد دیگر می باشد.

بسیاری از افراد معتقدند که، استفاده از ردیاب شخص می تواند بر حقوق و آزادی فرد تاثیر بگذارد ولی در اصل کاملا برعکس آن درست است. یعنی استفاده از ردیاب شخص، آزادی بیشتری برای افرادی مانند کودکان، سالمندان، کارمندان و... به همراه می آورند. کسانی که تا قبل از ردیاب به خاطر ایمنی، آزادی نداشتند، می توانند به راحتی به فعالیت های روزانه خود بدون محدویت خاصی بپردازند. ردیاب های شخص برای افرادی که نیاز به توجه خاص دارند، مانند کودکان، سالمندان و افرادی که از آلزایمر رنج می برند، بسیار مناسب است.

 

با استفاده از ردیاب کودکان، دلنگران فرزندانتان نباشید

 

ردیاب کودکان دستگاهی است که به خانواده ها کمک می کند تا بتوانند در هر لحظه مراقب فرزندان خود باشند. زمانی که کار و مشغله کاری باعث می شود تا خانواده ها از فرزندان خود دور شوند و یا به آنها اجازه می دهند تا با دوستان خود به بیرون روند، مسلما دل نگران آنها خواهند شد که به محیط های نا امن نروند و یا کسی مزاحم آنها نشود.

خانواده ها می توانند با خرید ردیاب شخص به فرزندان خود اجازه دهند تا نسبتا آزاد تر باشند و در عین حال با داشتن ردیاب شخص از راه دور مراقب آنها باشند.
در بسیاری از خبرها ، می شنویم که کودکان در هنگام بازی در پارک یا در زمان عبور و مرور در مکان های عمومی و شلوغ یا دانش آموزان در راه مدرسه مفقود می شوند .ردیاب شخص کودکان یا ردیاب دانش آموزی میتواند راهی برای کنترل عبور و مرور کودکان و دانش آموزان باشد.

 

ردیاب شخصی برای سالمندان آلزایمری بسیار مفید است

 

مطمئنا اینکه بتوانیم در هر زمان و در هر مکان، به سرعت و به آسانی از مکان یک فرد، به خصوص کسی که نیاز به مراقبت های ویژه دارد، باخبر شویم می تواند بسیار مفید باشد.

 استفاده از ردیاب شخص برای این افراد به واسطه آسیب پذیریشان می تواند بسیارکاربردی، مفید و موثر باشد زیرا به واسطه آن می توانیم لحظه به لحظه از مکان این افراد آگاه شویم و درصورت نیاز به آنها کمک کنیم.

اگر در خانواده تان فرد سالخورده اي وجود دارد که از آلزايمر يا روان پريشي رنج مي برد، بدون ترديد ردياب شخصی می تواند مشکل گشای شما باشد. بزرگ ترين کابوس کساني که مسئوليت نگهداري از اين افراد را به عهده دارند، گم و سرگردان شدن آنها است. آلزايمر و زوال عقل مي تواند تأثيرات بسيار ناراحت کننده اي بر زندگي فرد و اطرافيانش به جا گذارد. فردي که ساليان سال در کمال آزادي و استقلال زندگي مي کرده، ناگهان از اين نعمت بي بهره مي شود و مي بايست مدام تحت نظر باشد.

 خوشبختانه، پيشرفت هاي تکنولوژي در زمينه جی پی اس مانند ردیاب های شخص راهکار بي نظيري پيش روي خانواده هاي دل نگران قرار داده است. اين دستگاه مي تواند زندگي را به کام افراد مسني که با آلزايمر، جنون و زوال عقل دست و پنجه نرم مي کنند، شيرين کند. با کمک دستگاه هاي ردياب شخص سالمندان مي توان در هر لحظه از شبانه روز موقعيت مکاني اين افراد را مشخص کرد و در صورت گم شدن، آنها را راهنمايي کرد تا به يک محل امن برسند.

استفاده از ردیاب شخص، راهکاری برای کاهش آسیب به این افراد می باشد.

ردیاب های شخص مي توانند با ارسال پيامک يا نرم افزار نصب شده بر روي گوشي، به شما اطلاع دهند که دستگاه در حال حرکت است. این محصول با داشتن قابلیت های مختلف از جمله شنود، دکمه تماس اضطراری، ارسال پیام درخواست کمک و … می تواند به کنترل عبور و مرور افراد سالمند و کودکان کمک کند. برخي از رديابهای شخص به زنگ هشدار زمين خوردن مجهز شده اند؛ چنانچه فرد زمين بخورد، دستگاه با کمک حسگر ژيروسکوپ و آناليزهايي که انجام مي دهد، متوجه مي شود فرد زمين خورده و افراد ذيصلاح را مطلع مي کند تا به کمک او بشتابند.

 

ردیاب شخصی

 

با ردیابی کارمندان راندمان کاری را افزایش دهید

 

از قدیم تا به الان یکی از دغدغه های فکری مدیران و صاحبان شرکت های معتبر دادن نظم و همچنین بالابردن بازدهی شرکت بوده است زیرا نظارت مستقیم بر روی کارکنان و بازاریابان در این حجم از شلوغی، کار بسیار دشواری است. آنچه لازمه ی این کار می باشد استفاده از دستگاهی است که بتواند تمام کارکنان را زیر نظر داشته باشد و به آنها یادآور شود که صاحب شرکت شما را زیر نظر دارد، بنابراین باید نهایت تلاش خود را برای بهره وری بیشتر شرکت انجام دهد.

 کارفرمایان میلیون ها تومان بابت خرید دوربین، تجهیزات حضور و غیاب، تجهیزات امنیتی و کنترلی می پردازند تا از حضور اشخاص مد نظرشان در مکانی که باید باشند اطمینان حاصل نمایند. پس با جرات می توانیم بیان کنیم که ردیاب شخص یک راه حل مناسب و کم هزینه برای حل این مشکل می باشد.

مدیران و کارفرمایان می توانند با خیال آسوده نیروی کار خود را با ردیاب شخص به خوبی مدیریت کنند زیرا با استفاده از این دستگاه می توانند به طور مداوم کارکنان شرکت را تحت کنترل داشته باشند و علاوه بر این با نصب دستگاه ردیاب خودرو روی ماشین های شرکت از ریز حرکات ماشین ها و اطلاعاتی چون سرعت، میزان مصرف سوخت، شرایط جوی آب و هوا و ... باخبر شوند. با استفاده از ردیاب شخص کارفرمایان و مدیران قادر به مشاهده و کنترل مکان جغرافیایی کارمند، ویزیتور، راننده و یا موتور سوار شرکت خود می باشند. آنها همچنین با استفاده از ردیاب شخص می توانند با کارمندان خود در تماس باشند. کارمندان نیز در مواقع اضطراری و محیط های کاری حساس قادرند تا در صورت بروز مشکل، با فشردن دکمه SOS موقعیت جغرافیایی خود را از طریق پیام کوتاه و پورتال اینترنتی برای مدیران شرکت ارسال کنند.

 

وجود انواع دستگاه ردیاب شخص و رقابت بین شرکت های سازنده باعث متنوع شدن این نوع دستگاه شده است. ردیاب شخص به شکل گردنبند، ساعت مچی، کفش هوشمند، قابل استفاده در کوله و ... از انواع مختلف ردیاب شخص به شمار می رود.