چگونه سگ گمشده خود را پیدا کنیم ؟

صاحبان حیوان خانگی می دانند که وقتی حیوان خانگی شان گم شود، چقدر دردناک است. زیرا اغلب این افراد، آنها را به عنوان عضوی از خانواده ی خود می پذیرند، ساعات زیادی در طول روز با آنها سپری کرده و وابستگی شدیدی به آن ها پیدا می کنند. از این رو هنگامی که حیوان خانگی آنها به هر دلیلی گم شود، مشکلات روحی و جسمی زیادی را برای آنان ایجاد خواهد کرد و تلاش می کنند تا به هر نحوی حیوان گمشده ی خود را پیدا کنند.

موارد مشابه حیوانات خانگی گمشده مانند سگ کاملاً دلهره آور است، اما این چیزی است که تقریباً هر روز اتفاق می افتد. مسئله این است که شما به عنوان صاحب آنها نمی توانید مانع فرار  سگ ها شوید، اما می توانید محیط آنها را کنترل کرده تا از فرار آنها جلوگیری کنید. در صورتی که سگ شما فرار کرد، روش های بیشماری برای یافتن آنها وجود دارد. این مطلب به شما می گوید که در هنگام گم شدن حیوان خانگی خود، چه کارهایی را باید انجام دهید. با ما در ایران اسمارت همراه شوید.

 

ردیابی حیوانات گمشده

 

قطعا آسانترین و بهترین راه برای کنترل حیوانات خانگی استفاده از فناوری ردیاب حیوانات می باشد. ردیاب ها انواع مختلفی دارند و شامل ردیاب خودرو، ردیاب اشخاص و ردیاب حیوانات و .. می شوند. ردیاب حیوانات ویژگی و امکانات مختلفی دارد و شما می توانید لحظه به لحظه از محل واقعی حیوان خانگی خود با خبر شوید. در صورت گم شدن حیوان و یا عبور از محل تعیین شده، ردیاب پیامی را به شما ارسال خواهد کرد که می تواند به شما کمک کند تا هر چه سریعتر برای یافتن آنها اقدام کنید. ردیاب‌ حیوانات به سادگی به حلقه قلاده حیوانات شما متصل می‌شود و به جهت وزن کم و ابعاد کوچک به هیچ وجه باعث آزار حیوانات خانگی شما نخواهد شد و زیبایی ظاهری آنها را نیز بر هم نخواهند زد. اما دقیقاً در صورتی که سگ شما به فناوری ردیاب یا میکروچیپ متصل نشده باشد، نکات زیر می تواند به شما در پیدا کردن آنها کمک کند.

 

10 نکته مهمی که اگر سگ خود را گم کردیم، باید انجام بدهیم.

 

ردیابی حیوانات گمشده

 

1-محله زندگی خود را کاملا جستجو کنید.

 

اطراف و محله زندگی خود را کاملا جستجو کنید. سگ ها در طول صبح بسیار فعال هستند و معمولا از مسیرهای آشنا عبور می کنند. بنابراین بهتر است مسیرهایی که بیشتر با سگ خود از آنجا عبور می کردید را با دقت بگردید. ممکن است حیوان گمشده شما به خاطر ترس در جاهایی مانند زیر بوته ها، قسمت های تاریک خیابان ها و کوچه ها، پشت درختان، اطراف ساختمان ها، داخل جوی آب، زیر ماشین ها و ... پنهان شده باشد، پس اطراف را با وسواس بگردید. در صورت امکان با ماشین حرکت کنید تا سرعت عمل خود را بالا ببرید.

 

2- هنگام ردیابی وجستجوی سگ خود ، برخی اشیاء آشنا را بیاورید.

 

آیا سگ شما به شی خاصی علاقه دارد؟ رفتار مورد علاقه او چیست؟ آنها چه هستند ، همه آنها را در طول جستجو با خود همراه کنید. بهتر است سگ خود را با صدایی که بیشتر با آن آشنا است، صدا بزنید.

 

3-پوستر حیوان خانگی گمشده را پخش کنید.

 

ردیابی سگ گمشده

 

می توانید پوستری را به همراه عکس سگ مفقود شده خود چاپ کنید و آن را بر روی در و دیوارهای اطراف محله ای که حیوان در آن گمشده و همچنین در محله مسکونی خود بچسبانید تا به کمک دیگران گمشده ی خود را زودتر پیدا کنید. بهتر است مبلغی را به عنوان مژدگانی در متن پوستر قید کنید تا افراد بیشتری را برای یافتن و نگهداری یک حیوان تشویق کنید.

 

4- اگر حیوان گمشده یار همیشگی دارد، او را با خود ببرید.

 

در صورت گم شدن حیوان خانگی خود این کار را حتما انجام دهید. زیرا حیوان همراه شما به خصوص اگر سگ باشد، می تواند بوی همنشین خود را سریعتر متوجه شود و شما را در پیدا کردن حیوان گمشده یاری کند.

 

5- از همسایه های خود کمک بگیرید.

 

پرسش از همسایه ها نیز می تواند به شما در یافتن حیوان گمشده کمک کند. پس تردید نکنید که درهای آنها را بزنید و ببینید که آیا او را دیده اند و یا حیوان خانگی مفقود شده شما در حیاط آنها پیدا شده است یا خیر.

 

این مطلب را بخوانید: چگونه از حیوانات خانگی خود در شرایط بحرانی مراقبت کنیم؟

 

6-آگهی سگ گمشده را در سایت ها و روزنامه محلی قرار دهید.

 

 

 

اگر از طریق روش های بالا به نتیجه نرسیدید، لازم است در روزنامه های محلی آگهی کنید. فراموش نکنید که در آگهی خود حتما همه مشخصات حیوان گمشده و همچنین مقدار مژدگانی را قید کنید.

 

7-در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

شبکه های اجتماعی یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن حیوان گمشده است زیرا تعداد زیادی کاربر در جهان وجود دارند که از شبکه جهانی وب استفاده می کنند. بنابراین تمام مشخصات حیوان گمشده و تمام جزئیات دیگر را به همراه شماره تلفن قرار دهید.

 

8- مراکز و کلینیک های دامپزشکی را بصورت حضوری جستجو کنید.

 

ردیابی حیوانات گمشده

 

مراکز و کلینیک های دامپزشکی را بصورت حضوری جستجو کنید زیرا  معمولا حیوانات گمشده را پس از پیدا شدن توسط افراد یا نیرو های دامپزشکی ها، به کلینیک های دامپزشکی سطح شهر منتقل می کنند. بنابراین لازم است در اولین فرصت برای ثبت حیوان گمشده خود به این مراکز به صورت حضوری مراجعه کنید و پیگیری های لازم را انجام بدهید.

 

9-در هنگام جستجو مراقب خود باشید!

 

بهتر است با تاریک شدن هوا دیگر به تنهایی شب به جستجوی حیوان گمشده خود نپردازید. ولی اگر نمی توانید خود را برای این کار راضی کنید، حتما چراغ قوه و تلفن همراه را با خود همراه داشته باشید.

 

10-تسلیم نشوید!

 

اگر مدت زیادی از زمان گم شدن حیوان خانگی شما گذشته است ناامید نشوید. برخی از دارندگان باید ماه ها را برای یافتن سگ گمشده خود بگذرانند. خوش بین باشید که به زودی او را پیدا خواهید کرد.

 

 

دیدگاه ها (سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید)

عالی بود و تشکر

توسط : Sam - تاریخ : 1399/12/19 09:58:03

مدیریت سایت در پاسخ گفته که :

تشکر از شما