5 روش برای آنکه بفهمیم فرزندمان از مدرسه اش راضیست!

فضای مدرسه برای برخی از کودکان جایی به دور از تفریح و غیرقابل تحمل است. این احساس باعث می شود تا آنها احساس خستگی و افسردگی کنند که می تواند نتایج خطرناکی در پی داشته باشد. عده ای از کودکان با وجود اینکه مدیریت مدرسه و معلمان با آنها به خوبی رفتار می کنند، باز هم به رفتن به مدرسه علاقه ای ندارند و پارک و محیط های بازی را ترجیح می دهند. چنین رفتاری نه تنها برای آینده فرزندان بد نیست بلکه ممکن است بسیار خطرناک نیز باشد. زیرا آنها ممکن است برای رفتن به مدرسه از خانه خارج شوند ولی به پارک و دیگر مکان های تفریحی بروند و یا در خیابان وقت خود را بگذرانند.

 

ردیاب کودکان

 

سوال این است که چگونه ما می توانیم از وضعیت و رفت و آمد فرزند خود باخبر شویم؟ ایران اسمارت به شما ردیاب شخص را به عنوان یک راه حل کلیدی و مطمئن پیشنهاد می دهیم. زیرا شما می توانید با استفاده از ردیاب شخص، هر لحظه از محل آنها باخبر شوید. این ردیاب ها در شکل و اندازه های مختلفی مانند گردنبند، ساعت مچی، کفش هوشمند و حتی قابل استفاده در کوله در بازار موجود می باشند. تا پایان مطلب با ما همراه شوید و با مطالعه نکات زیر ببینید که آیا برای آگاهی از وضعیت و کنترل فرزند خود به ردیاب نیاز دارید یا خیر؟

 

این مطلب را از دست ندهید : چگونه ردیاب کودکان ما را از خطرات حفظ می کند!

 

چگونه والدین بدانند که آیا فرزندشان از وضعیت خود در مدرسه راضی هستند یا خیر؟

 

1. به آنچه کودک شما درباره مدرسه می گوید، گوش دهید.

 

 

متأسفانه علی رغم تمام تلاش معلمان و مدیریت، مدارس به ندرت مکانهای شادی هستند. امروزه در مدارس به خصوص مدارس غیر دولتی به دلیل رقابت با دیگر مراکز آموزشی، علاوه بر اینکه حجم کار دانش آموزان بسیار سنگین است، تکالیف نیز خسته کننده هستند و همین دلایل می تواند دانش آموزان را از مدرسه متنفر کند.

به فرزند خود گوش بدهید و ببینید که آنها در مورد معلمان، همکلاسی ها و دیگر کارکنان مدرسه چه می گویند؟ اگر مدرسه با بدترین شرایط توصیف شود، این یک علامت هشدار دهنده است. و یا اگر کودک شما از صحبت کردن در مورد روزی که در مدرسه گذرانده، امتناع ورزد، به سوالات شما به صورت کلی جواب بدهد و حتی بدتر از صحبت کردن فرار کند، موضوع بسیار نگران کننده تر می باشد.

 

2. نمرات فرزندان خود را رصد کنید.

 

افت ناگهانی درسی دانش آموز نشانه دهنده ی این است که یک مشکلی وجود دارد، به خصوص دانش آموزی که قبلا نمرات خوبی می گرفته است. از نمرات بد دانش اموز براحتی نگذرید و دلیل آن را پیگیری کنید. زیرا علاوه بر تنبلی، دلایل متعددی می تواند منجر به نمرات بد دانش آموز شود. مطمئنا اگر فرزند شما از مدرسه فراری باشد، بر روی نمرات درسی او تاثیر قابل توجه ای خواهد گذاشت.

 

ردیاب شخص

 

3. سلامت فرزند خود را پیگیری کنید.

 

آیا کودک شما بخوبی می خوابد؟ آیا اغلب شبها کابوس می بیند؟ آیا دقیقاً قبل از روزهای مدرسه یا امتحان های مهم، دچار تب های ناگهانی، سردرد یا معده شدید می شود؟ این مشکلات مسلما رابطه ی مستقیمی با مدرسه و مسیر رفت و آمد دانش آموز دارد. شاید در مسیر مدرسه دچار مشکل می شود و کسی او را اذیت می کند. در هر حال باید علت آن را پیدا کنید که چرا فرزند شما از رفتن به مدرسه دچار استرس می شود و مدرسه را دوست ندارد.

 

4. آیا فرزند شما تکالیف مدرسه خود را به طور مرتب انجام می دهد؟

 

فرقی نمی کند فرزند شما در چه مقطعی تحصیل می کند، ابتدایی و یا دبیرستان، در هر صورت انجام دادن تکالیف بسیار مهم است. انجام دادن تکالیف به طور مرتب به معنای این نیست که دانش آموز دروس مدرسه مطالعه نکند. سعی کنید مشاهده کنید که آیا فرزند شما تکالیف خود را کامل انجام می دهد یا خیر؟ آیا برای انجام دادن آنها از شما کمک می گیرد و با شما مشورت می کند. دانش آموزانی که از بودن در مدرسه لذت می برند، تکالیف خود را نیز با دقت و به زیبایی انجام می دهند.

 

5. به ظاهر فرزند خود دقت کنید!

 

ردیاب دانش اموزی

 

برخی از دانش اموزان زمانیکه در زندگی شخصی، مدرسه و حتی در ارتباط با دیگران دچار مشکل می شوند و نمی توانند آن را برای خود حل کنند، برای فراموش کردن آن به مصرف مواد مخدر روی می آورند. اگر دانش اموز شما به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده باشد، حتما نشانه های زیر را در او خواهید دید.

 

تغییرات در رفتار (افسردگی یا ابراز فشار)

تغییر در نحوه لباس (آنها توجه کمتری به لباس می کنند)

قرمزی در اطراف چشم

واکنش های کندتر نسبت به چیزها

تغییرات سریع خلق و خوی

راه رفتن ناپایدار، عدم هماهنگی هنگام بازگشت به خانه

مشکلات بهداشتی مانند اسهال ، استفراغ و سردرد

 

در پایان اگر موارد بالا در مورد فرزند شما نیز صدق می کند، لازم است در ابتدا به او اعتماد کنید، با او صحبت کنید و او را مجاب کنید تا مشکل خود را با شما درمیان بگذارد. درصورتیکه در رفتار او هیچ تغییری حاصل نشد و به هیچ نتیجه ای نرسید، شاید وقت آن رسیده است که به کمک فناوری ردیاب، شروع به پیگیری مسیرها و محل های رفت و آمد او کنید و با پیدا کردن مشکلات او از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

 

 

دیدگاه ها (سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید)